Drodzy Pacjenci.

W celu umówienia się na spotkanie zapraszamy do zakładki WIZYTY.

Tam znajdują się numery kontaktowe do Terapeutów.

Magdalena Pawlak

 

Fizjoterapia to połączenie dwóch moich pasji życiowych: chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi oraz zamiłowania do anatomii ludziego ciała.

 

Ludzie ciało jest niezwykle skomplikowanym mechanizmem i aby poznać zasady jego działania należy bacznie obserwować co się z nim dzieje. W swojej pracy patrzę całościowo na Pacjenta, szukam przyczyny problemu nie lekceważąc jego skutków (bólu, dysfunkcji mięśni czy stawów). Na co dzień wykorzystuję poznane techniki terapii w taki sposób by jak najlepiej i najskuteczniej pomóc każdemu mojemu Pacjentowi.

 

Wykształcenie

 

Anatomy Trains Grudzień 2015

Na tym fantastycznym szkoleniu, które trwało 4 dni dowiedziałam się jak pracować w sposób efektywny z całym ciałem Pacjenta. Kurs ten pokazuje, że w naszym ciele nie występuje praca pojedynczych mięśni czy stawów. Podejście Taśm Anatomicznych pokazuje, że żywy organizm funkcjonuje jako strukturalna całość. Kurs nauczył mnie analizować wzorce postawy ciała, które często nie są prawidłowe. Poprzez testy funkcjonale i pracę z grupą mięśni nauczyłam się jak wpływać na zmianę postawy ciała. Jest to dopiero początek drogi w szkoleniu z tej metodyki, kolejene etapy przede mną. 

 

Terapia Czaszkowa Styczeń 2012 - Grudzień 2013
Kurs Terapii Czaszkowo-Krzyżowej składa się z 6 modułow i trwa ok 1.5 roku.
Kurs ten sprawił, że spojrzałan inaczej na pracę z ciałem. Jest to techniki bardzo delikatna nie ma tu miejsca na typową pracę fiozjoterapeutyczną. Nauczyłam się słuchanie tego co ma do przekazania ciało pacjenta. Nauczyłam się, że głowa i miednica są ze sobą ściśle powiązane. To co dzieje się w obrębie miednicy może przenieść się na wyższe partie kręgosłupa oraz na kości czaszki i odwrotnie. Kurs pokazuje, że Pacjenta należy traktować całościowo, ważne są nie tylko jego problemy fizyczne (bóle, napięcia) ale istotne są jego problemy psychicze, które często są przyczną dolegliwości fizycznych. Ponieważ Terapia Czaszkowo–Krzyżowa stale się rozwija przynajmniej raz w roku uczestniczę w kursach dla terapeutów by stale doskonalić nabytą wiedzę i umijętności.

 

Kinesiology Taping Październik 2011
Jest to kurs, który był pierwszym na mojej drodzę poszerzanie wiedzy. Kurs plastrowania dynamicznego trwajacy 2 dni, podczas których nauczyłam się technik aplikacji plastra, testów powięzi oraz lokalizowania zaburzeń układu ruchu.

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa - fizjoterapiaPaździernik 2006 - Czerwiec 2009
Zamiłowanie do pracy z ciałem sprawiło, że po kursie masażu postanowiłam poszerzyć swoją widzę z dziedziny anatomii, fizjologii, kineziologii i nie tylko. Nauka na różnych oddziałach szpitalnych pozwoliła paznać jak trudny jest zawód fizjoterpeuty. Podczas praktyk uczyłam się wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce.

 

Roczne studium masażu Wrzesień 2005 - Czerwiec 2006
Na kursie masażu rozpoczełam swoją przygodę z anatomią człowieka. Nauczyłam się technik masażu klasycznego oraz drenażu limfatycznego. Był to wstęp do wymarzonych studiów fizjoterapeutycznych.

Kontakt telefoniczny tel. 606-643-116