Drodzy Pacjenci.

W celu umówienia się na spotkanie zapraszamy do zakładki WIZYTY.

Tam znajdują się numery kontaktowe do Terapeutów.

Plastrowanie dynamiczne (inaczej: kinesiotaping) – metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze.

Zabiegi polegają na oklejaniu ciała specjalnymi taśmami - plastrami. Mimo że działanie to może wydawać się powierzchowne, w rezultacie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie wielu struktur i układów w ludzkim ciele. Taśmy, a raczej ich odpowiednie aplikacje, oddziałują przede wszystkim na tzw. części miękkie układu ruchu, tj: mięśnie, ścięgna, więzadła, a także na elementy stawowe. Ponadto, jeżeli oklejanie jest zgodne z przebiegiem naczyń krwionośnych i chłonnych, plastry wspomagają też działanie układu krążenia.

Zastosowanie kinesiotapingu

Do niedawna tę metodę najczęściej stosowali sportowcy w przypadku kontuzji, jednak teraz wykorzystywana jest w wielu gałęziach medycyny, w rehabilitacji oraz odnowie biologicznej. Jak wykazują coraz liczniejsze badania naukowe jest on skuteczny w leczeniu różnych chorób i urazów, a także – w niektórych przypadkach – działa profilaktycznie. Plastrowanie stosuje się m.in. w celu redukcji dolegliwości bólowych o zróżnicowanym podłożu, przywrócenia prawidłowego napięcia mięśniowego, poprawy funkcji oraz zakresu ruchów w stawach, usprawnienia krążenia krwi i fimfy, zapobiegania i korekcji wad postawy. W związku z tym kinesiotaping jest wykorzystywany między innymi w: medycynie sportowej, ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, geriatrii, pediatrii czy onkologii.