Drodzy Pacjenci.

W celu umówienia się na spotkanie zapraszamy do zakładki WIZYTY.

Tam znajdują się numery kontaktowe do Terapeutów.

W dniu 19.03.18 mieliśmy przyjemność gościć (na zaproszenie strony niemieckiej) w Klinice ASKLEPIOS Katharina Schroth w miejscowości Bad Sobernheim.

Nasz ZESPÓŁ, działający w obszarze skolioz, wadliwych postaw - na czele z Lekarzem Anną Włodarczak i Fizjoterapeutką Elżbietą Piątek - miał możliwość odbyć całodniowe szkolenie w jednej z ważniejszych klinik w Europie, w której leczone są dzieci, młodzież -  cierpiące na dysfunkcje w obszarze kręgosłupa.

Katharina Schroth jest pomysłowadcą metody ISST Schchroth. Ta metoda leczenia dzieci/młodzieży ze skoliozą ma kliniczne badania naukowe. Jest jedną z 6 metod rekomendowanych do leczenia tychże dysfunkcji przez SOSORT!
Tym samym jest to metoda bezpieczna, skuteczna, która powinna być jednym z ważnych elementów skutecznej fizjoterapii w leczeniu skoliozy.

Obecnie głównym instruktorem/nauczycielem tej metody jest Fizjoterapeuta Axel Hennes. 
Wzajemnie nawiązana współpracy zaowocowała tym, że

udało nam się zorganizować pierwsze w Polsce szkolenie tej metody
(ISST Schroth), które zakończyło się w styczniu 2018r. Całe szkolenie trwało 10 dni, i było podzielone na dwa etapy. Obecnie mamy w Polsce 13 fizjoterapeutów, którzy mają uprawnienia do pracy tą metodą!

Dzień obfitował w wiele wrażeń.
Axel stanął na wysokości zadania i dzięki jego niesamowitej organizacji pracy mogliśmy obejrzeć, uczestniczyć w całym procesie fizjoterapii dzieci, które posiadają skoliozę.

Całość mieści się w miasteczku Bad Sobernheim na zachodzie Niemiec. Pacjenci, którzy trafiają tam mają kompleksową opiekę: lekarza ortopedy, fizjoterapeuty i ortotyków. Lekarz ortopeda jest w stałej współpracy z fizjoterapeutą, jak również z zespołem ortotyków. Zespoł Ortotyków odpowiedzialny jest za dokonanie właściwych pomiarów ciała dziecka/nastolatka - tak aby następnie pomiary te przekazać do produkcji gorsetu. Wszystko to dzieje się w stałej współpracy z fizjoterapeutą, który ustala ćwiczenia.

Do Bad Sobernheim trafiają pacjenci z całych Niemiec, jak również z poza granic kraju, gdyż klinika jest otwarta na na wszystkich. W ciągu 3 dni pacjent odbywa szereg wizyt, ma właściwie dobrany gorset, dostaje komplet informacji zwrotnych i wraca do domu kontynuować rehabilitację.

Nasza obecność tam sprawiła, iż jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Teraz jeszcze bardziej kluczowym jest dla nas słowo ZESPÓŁ. W najbliższej przyszłości będziemy modyfikować nasze działania w pracy z pacjentem, tak aby jakość naszych usług i skuteczność prowadzonej terapii były na najwyższym poziomie! Nasz ZESPÓŁ będzie nadal poszerzał swoje kompetencje poprzez współpracę z różnymi ośrodkami na terenie kraju i poza granicami, które tak jak my zajmują się szeroko pojętym zagadnieniem skolioza/wadliwa postawa.

Poniżej fotorelacja z pobytu:

1.Przed Kliniką ASKLEPIOS.

W Klinice.
2. Katarina Schroth i jej córka.

 

3.Pokój odpoczynku dla zespołu fizjoterapeutów Kliniki ASKLEPIOS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Skaner ciała.

5.Klinika ASKLEPIOS.

6.Rentgen robiący zdjęcia w technologii 3D!

7.Gorsety.

Pozdrawiamy.